Jana Vorreiterová

Foto: soukromý archiv Jany Vorreiterové

Mé jméno je Jana Vorreiterová [forajtrová] a jsem průvodkyní ženskými kruhy. A nejen to, jsem i maminkou dvou úžasných holčiček, manželkou báječného muže a lektorkou účetního systému POHODA a jsem také ženou. Ženou? To je snad jasné ne? Ale pro mě ne, teprve nedávno jsem začala objevovat to, kým vlastně jsem a proč tu jsem. A při zkoumání sebe samé jsem se rozhodla, že si své objevy nemohu nechávat pro sebe. Proto jsem se rozhodla přijmout roli průvodkyně žen a inspirovat svojí cestou ženy v mém okolí.

Průvodkyně je ta, která vytváří bezpečný prostor, kde se každá žena může cítit bezpečně, kde může být sama sebou, kde nemá důvod se přetvařovat. Vytváří takový prostor, aby každá žena poznala to, že je jedinečná a že není důvod mezi sebou bojovat, kritizovat se a hodnotit se navzájem. Že opak je pravdou – že spolupráce a sounáležitost žen může být naší přirozeností a zdrojem naší síly a bezpečným přístavem.

Seberozvoji se věnuji již téměř deset let, nejintenzivněji poslední tři roky. Mám za sebou celou řadu online kurzů od Lucie Harnošové, přední mentorky žen v Čechách (např. roční kurz Alchymie ženy, Alchymie hojnosti i poslání). Také mě velmi posunul kurz ve kterém se propojuje tělo s myslí pomocí hudby a tance s názvem Umělkyně života od Niky Melia.

Nejnovějším posunem v mém “vzdělání” je samotná škola pro průvodkyně, kde nyní plním postupně podmínky pro splnění certifikace a jsem zároveň součástí podpůrného týmu pro ostatní průvodkyně. Nejvyšší školou jsou pro mě však mé děti, díky kterým jsem se začala věnovat sobě, protože i když jsem si koupila mnoho knih o výchově i kurzy o Nevýchově, stejně mě to vrátilo ke mě samotné…

Jsem tu, abych svojí cestou inspirovala Tebe, nejen na ženských kruzích, ale i v uzavřené skupině Život ženy mě baví.

Mé motto průvodkyně zní:

“Jsem Tvá průvodkyně – ne zachránkyně. Na cestu Ti budu svítit, budu Ti fandit a podporovat Tě, ale jsi to TY, kdo po ní půjde.