Ženské kruhy

VÍCE O ŽENSKÝCH KRUZÍCH

Vede je průvodkyně Jana Vorreiterová 🙂

Ještě jsi nikdy neslyšela o ženských kruzích? Neumíš si představit, co to vlastně je?

Zkusím Ti přiblížit formu a atmosféru setkání žen v kruhu. Proč zrovna v kruhu? Může to mít více linek, jedna z nich je ta, že sedíme v kruhu na zemi 🙂 uprostřed našeho kruhu jsou umístěny samé hezké věci, které vytváří příjemnou atmosféru.

Další linkou může být to, že v kruhu není nikdo víc ani míň, už král Artuš věděl, že porady u kulatého stolu vedou ke jednocení ne k boji o místo v čele… A můžeme v tom vidět symboliku toho, že skutečně každá (každý) jsme jedinečný. Každý máme jiné talenty a dary a proto není důvod ke srovnávání.

Záměrem ženských kruhů je zažít místo, které jsme možná ještě nezažili. Místo, kde není konkurenční boj, kde není hodnocení a kritika, kde je cítit bezpečí, přijetí a podpora. Je to o prožitku, který se těžko dává doslov a je třeba ho zažít. A je to něco, co vnímá každá žena jinak. Z mého pohledu tato setkávání dávají do praxe rčení typu: “Sdílená radost – dvojnásobná radost, sdílená starost – poloviční starost” nebo aplikují principy respektující komunikace. Ze své zkušenosti to vidím i jako “prevenci” duševního zdraví, především ve smyslu sdílení. To určitě znáš. V hlavě Ti jede milion katastrofických scénářů, a už jen když to vše vyslovíš nahlas, tak se Ti uleví a objeví se řešení. A nebo taky ne, ale to že nikdo nehodnotí, to co vyprávíš, naopak Ti poté posdílí podobnou zkušnost a Ty zjistíš, že v tom nejsi sama je ták osvobozující!

U mě na kruhu má sdílení své místo, většinou se na každém kruhu setkáš s jiným tématem a vyzkoušíš různé praxe, od vizualizace přes dechová cvičení po pohyb na hudbu. Občas připravím i tvořící část ve formě vymalovávání mandal, výroby náramku či malování přírodní hennou.

Ještě se na kruhu nevidíš? Nemáš chuť vyzkoušet něco nového? Myslíš, že to není nic pro Tebe? Naprosto tomu rozumím. I já to tak měla 🙂 Můžeš se zatím inspirovat v uzavřené FB skupině Život ženy mě baví nebo změnit názor po přečtení referencí 🙂