Cvičení PO PORODU

Foto: NIVLA

Cvičení je určené zejména pro maminky po porodu. Kurz je zaměřen na rekonvalescenci pánevního dna a zmenšení diastázy, které v průběhu těhotenství  získávají jinou formu. Je vhodný pro maminky po přirozeném porodu i po císařském řezu, prakticky ihned, ale s ohledem na šestinedělí.

Cílem kurzu je zlepšit stav pánevního dna a diastázy, které mohou podpořit- zmírnění inkontinece (moči i stolice) nebo naopak napomoci s vyměšováním, zvýšit sexuální prožitek, zpevnit břišní svalstvo nebo zmenšit bolest zad

KURZY SE ROZDĚLUJÍ DO TŘÍ FÁZÍ: 

 1. ZAČÁTEČNÍCI 
  Jedná se o uzavřený kurz (nelze docházet jen na jednotlivé lekce), který je vhodný pro ty maminky, které nikdy nebyly na cvičení po porodu a chtějí se svým pánevním dnem a diastázou něco udělat. 
 2. POKROČILÍ
  Jedná se o uzavřený kurz (nelze docházet jen na jednotlivé lekce), který je vhodný pro ty maminky, které se již účastnily kompletní/nezkrácené první fáze. Navazuje se zde na cviky ze začátečníků. 
 3. REFRESH
  Jedná se o uzavřený kurz, který je vhodný pro ty maminky, které si prošly kompletní/nezkrácenou fází 1 a 2 a chtějí se udržovat i nadále v kondici. Navazuje se na cviky z předešlých fází, aplikují se složitější modifikace a přidružují se cviky na další svalové skupiny (např. záda, chodidla…).
  Vhodné pro ty maminky, které u mne prošly začátečníky/pokročilými, workshopem na diastázu/pánevní dno nebo individuálními lekcemi. Pokud mezi ně nepatříte, nezoufejte a zavolejte mi/napište, a domluvíme se co a jak. Jde o to, abyste si na kurzu přišly „na své“ a já vám uměla vyhovět. 

Součástí kurzu pro ZAČÁTEČNÍKY A POKROČILÉ je:

 • individuální zhodnocení diastázy, motivační měření (před a po kurzu)
 • teorie: anatomická průprava s praktickými ukázkami
 • praxe: vysvětlení, popis a kontrola správného provedení cviků a jejich cvičení na jednotlivých lekcích, využití mnemotechnických a nákresových pomůcek
 • „domácí úkoly“ aneb motivační karta se cvičením na doma 🙂

Cena za uzavřený kurz lekcí: 

ZAČÁTEČNÍCI (10 lekcí):
Cena: 2.590,- (v ceně soft míček na cvičení)

POKROČILÍ (10 lekcí):
Cena: 2.450,-

REFRESH PO PORODU (10 lekcí): 
Cena: 2.450,-  

PÍSEMNÉ HODNOCENÍ (písemné hodnocení a fotografie, lze domluvit na 1. hodině – doplatek po kurzu) 500,-

Minimální počet přihlášených pro otevření kurzu nebo konání lekce jsou 3 účastníci.

Kurzy a lekce probíhají : 
1) středa 19:00 – 19:55 pokročilí (10.4. – 26.6. 2024, 10 lekcí)

2) středa 20:00 – 20:55 začátečníci (10.4. – 26.6. 2024, 10 lekcí)

3) čtvrtek 19:00 – 19:55 refresh (11.4. -20.6. 2024, 10 lekcí)

NECVIČÍ SE: středa 1. a 8.5. (státní svátek, ale je možné se pro středeční kurzy domluvit na náhradní lekci, aby nebyla témeř tři týdny prodleva mezi lekcemi) a čtvrtek 6.6.

Kapacita: 

 • začátečníci a pokročilí: 6-8 maminek (max. počet na lekci je 9, jako „náhradové“ místo),
 • refresh: 10 maminek


Délka lekce: 55 min
Kde: Basta Fidli! 
vazné přihlášky ZDE
Uveďte poznámku: jak dlouho jste po porodu, kolik porodů máte za sebou, jakým způsobem (přirozeně/CS) a roky porodu, zdravotní omezení a o JAKOU VARIANTU CVIČENÍ MÁTE ZÁJEM

DŮLEŽITÉ:

 • Kurz je možné navštěvovat až po ukončeném šestinedělí.
 • Respektujte svůj zdravotní stav. Navštěvujte kurz, pokud se cítíte zdraví, a buďte ohleduplní ke svému okolí.
 • Na kurz je vhodné chodit až po ukončení šestinedělí. Navštěvováním našich kurzů / lekcí a dalších sportovních i nesportovních aktivit spolku BeMama, přebíráte za sebe, své dítě/děti (i nenarozené), vaše a jejich zdraví plnou zodpovědnost.
 • Individuálně lze nevyužité hodiny případně využít na lekce na pilates clinic (maximálně však 14 dní po ukončení kurzu) – jde o situace jako dlouhodobá nemoc či jiné závažné záležitostí. Peníze se po započatém kurzu nevracejí.

Storno podmínky: 

 • Před začátkem kurzu: dříve jak 14 dní před začátkem kurzu propadá 50 % uhrazené částky, později  propadá 100 % uhrazené částky.
 • Po absolvování první hodiny kurzu se částka za předplacený kurz ani permanentku nevrací. 
 • ZDARMA můžete za sebe najít náhradu.